Jak korzystać z karty kredytowej oszczędnie?

Wydanie karty kredytowej ukierunkowane jest na przyznanie limitu kredytowego poprzez wydawcę karty – mowa jest tutaj o banku. Operacje wykonane poprzez posiadacza karty rozliczane są w aspekcie przyznanego limitu. Do wydania karty kredytowej nie jest jednak potrzebne posiadanie rachunku płatniczego.

 

Okresowo wydawca karty przysyła swojemu posiadaczowi karty wyciąg z dokonanych operacji połączonych z informacjami dotyczącymi spłaty. Nie zapominajmy jednak, iż limit kredytowy jest oprocentowany zdecydowanie wyżej niż poszczególne linie kredytowe przyznawane do odpowiednich rachunków bieżących czy oszczędnościowo-rozliczeniowych. Specjaliści ukazują, iż z kartą kredytową związany jest odpowiedni okres bezodsetkowy. Dodatkowo oznacza to, iż jeżeli posiadacz karty dokona spłacenia zadłużenia wykazanego poprzez bank na zestawieniu wszelkich transakcji to w żaden sposób nie zapłaci odsetek od udzielonego kredytu kartowego. Nie należy jednak zapominać, iż dotyczy to jedynie transakcji bezgotówkowych.

Działanie karty kredytowej

Można nią dokonywać płatności za zakupy w licznych sklepach stacjonarnych, ale również w internetowych, bo karta kredytowa jest akceptowana w transakcjach na odległość. Dzieje się to w sytuacji, gdy karty do konta w niektórych sytuacjach nie posiadają takiej funkcji.

Powszechnie wiadomo, iż wysokość limitu ściśle uzależniona jest od polityki banku, jak i również dochodów oraz sytuacji zawodowej klienta bądź rodzaju wydanej karty kredytowej. W związku z czym przy każdej transakcji z odpowiedniego limitu pobiera się określoną kwotę. Po czym należy bankowi zwrócić w postaci przelewu.

Nie należy jednak zapominać, że to właśnie karta kredytowa rozliczana jest jedynie w trzydziestodniowych okresach rozliczeniowych. Pierwszy dzień z reguły możemy sobie indywidualnie wyznaczyć. Ma to na celu dopasowanie dnia spłaty zobowiązań do dnia otrzymywania przez nas pensji. Karty kredytowe ranking pomogę prawidłowo zrobić wybór istnieje kart i zobaczyć wszyscy oferty. Narażę wiele stron internetowych daje te informację.

Rozsądne korzystanie z karty kredytowej

Należy zdać sobie sprawę, iż wbrew nazewnictwu karta kredytowa nie stała się narzędziem do pożyczania gotówki. Prędzej bądź później stopy pójdą w górę, a kredyt z karty stanie się jednym z tych najdroższych na całościowym rynku finansowym.

Karta kredytowa to bez wątpienia narzędzie do zarządzania odpowiednią płynnością. Skutkuje to finansowaniem wszelkich bieżących wydatków, w czasie gdy nasza pensja leży na odpowiednio oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Pozwala również zrobienie zakupów przed wpłynięciem pensji bądź sfinansowania większego wydatku bez jakiejkolwiek konieczności zrywania naszej lokaty.

Wymaga to dodatkowo sporej dyscypliny finansowej, bowiem nie każdy ją posiada. W związku z czym jeżeli nie jesteśmy w stanie spłacić całej sumy w czasie bezodsetkowym to korzystanie z karty kredytowej jest zatem zupełnie bez sensu oraz w takiej sytuacji nie jest narzędziem przeznaczonym dla tego typu osoby.

Podsumowanie

Karta kredytowa jest narzędziem, które niedawno placówki bankowe ,,wciskały” bardzo ochoczo tak naprawdę każdemu klientowi. W dzisiejszych czasach są bardziej wybredne, ale wielu z nas bez wątpienia spotkało się z tego rodzaju propozycją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *