Instantor – łatwy sposób weryfikacji przy złożeniu wniosku o pożyczkę

Jednym z elementów wnioskowania o środki finansowe w instytucjach finansowych, jest konieczność weryfikacji swojej tożsamości. Pożyczka bez zaświadczeń wymaga zatem wcześniejszego wykonania tzw. przelewu weryfikacyjnego, którego wartość zwykle wynosi 1 grosz. Ta czynność jest niezbędną dla pożyczkodawcy, który w ten sposób ma możliwość zweryfikowania, czy dana osoba jest tą, za którą się podaje. Co jednak, kiedy na koncie nie ma wymaganego grosza?

Weryfikacja mimo trudności

Odpowiedzią na problemy klientów związane z brakiem jakichkolwiek środków na koncie, brakiem przekonania co do słuszności postępowania pożyczkodawcy, czy też licznymi pomyłkami przy opisywaniu przelewu, są specjalne aplikacje, z których można skorzystać pożyczając środki finansowe. Umożliwiają one zaciągnięcie zobowiązania, takiego jak na przykład pożyczka bez zaświadczeń, bez konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, klient może albo posłużyć się tradycyjnym przelewem, by dokonać potwierdzenia swojej tożsamości, bądź też – umożliwiając aplikacji uzyskanie dostępu do bankowości internetowej. Jedną z takich aplikacji, która daje klientom wybór w zakresie sposobu weryfikacji swoich danych, jest aplikacja Instantor.

Czym jest Instantor?

Instantor to szwedzka aplikacja, która należy do przedsiębiorstwa Instantor AB. Jest to bezpłatne rozwiązanie, które umożliwia natychmiastową weryfikację rachunku bankowego oraz analizę zdolności kredytowej klienta. Istnieje na Polskim rynku od 2014 roku.

W celu potwierdzenia tożsamości, klient może wybrać tzw. weryfikację natychmiastową. Skorzystanie z tej opcji, wymaga zalogowania się za pośrednictwem specjalnej platformy na swój rachunek bankowy Pozwala to nie tylko zweryfikować dane osoby pożyczkobiorcy, ale również sprawdzić sytuację finansową na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy, poprzez wgląd w historię rachunku bankowego. Istotny jest fakt, iż system odnotuje nie tylko wpływy z tytułu wynagrodzenia, ale także dochody z innych źródeł. Automatycznie pobierana jest bowiem  historia rozliczeń z indywidualnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (tzw. screen scraping). Pozyskane dane są przetwarzane przez specjalny algorytm, który na ich podstawie tworzy raport dotyczący tożsamości i wiarygodności kredytowej konsumenta. Instantor  umożliwia zatem zarówno potwierdzenie danych osobowych, jak i analizę możliwości spłaty przez klienta pożyczki (wyniki tej analizy nie mają wiążącego charakteru).

Dane przekazywane przez aplikację są zabezpieczone szyfrowaniem SSL, dzięki czemu klient nie musi martwić się o ich bezpieczeństwo i nieuprawniony dostęp przez osoby trzecie. Instantor nie przechowuje również danych osób, które korzystały z weryfikacji natychmiastowej.  Proces jest zautomatyzowany i nie wymaga obsługi przez pracownika, co nie tylko sprzyja ochronie prywatności klienta, ale i pozwala zaoszczędzić na kosztach obsługi.

Zalety aplikacji Instantor?

Główną zaletą aplikacji Instantor jest szybkość – klient, któremu zależy na natychmiastowym otrzymaniu środków finansowych, otrzymuje decyzję o przyznaniu pożyczki, takiej jak pożyczka bez zaświadczeń czy innej, niemal natychmiast do weryfikacji. Korzystając z alternatywnych metod weryfikacji, takich jak oferowane przez Instantor możemy czuć się bezpiecznie, co jest istotne zarówno dla pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Instytucja pożyczkowa, analizując profil klienta za pomocą aplikacji Instantor, ogranicza ryzyko braku spłaty bądź też nieterminowej spłaty pożyczki. Dzięki szyfrowanym połączeniom, bezpieczne są z kolei dane klientów – z pewnością nie zostaną one udostępnione niepowołanym podmiotom. Ponadto, uzyskiwane dane nie są przechowywane, służą jedynie do wygenerowania raportu.

Nic zatem dziwnego, ze zarówno Instantor, jak i inne aplikacje umożliwiające weryfikację danych bez konieczności wykonania przelewu weryfikacyjnego, zyskują sobie coraz więcej zwolenników, również na Polskim rynku. Jest to bowiem wyraz troski firm pożyczkowych o klientów i uwzględnienie niejednokrotnie ich ciężkiej sytuacji finansowej czy braku możliwości wypełnienia polecenia przelewu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *