Jak znaleźć odpowiednią pożyczkę online?

Zanim złożymy wniosek o przyznanie nam pożyczki, powinniśmy dobrze przemyśleć ile chcemy pożyczyć i kiedy będziemy w stanie pożyczkę spłacić. Najważniejsze, by pożyczać tylko tyle ile faktycznie nam potrzeba i ile będziemy w stanie oddać. Zaciąganie pożyczki większej niż rzeczywiście potrzebujemy może znacznie utrudnić oszczędzanie pieniędzy w przyszłości. Firmy pożyczkowe z chęcią dadzą nam więcej pieniędzy, gdyż w większości zarabiają pobierając opłaty za opóźnienia i opłaty za przedłużenia spłaty pożyczki online.

 

Szukając idealnej pożyczki online nie skupiajmy się na pierwszych wynikach w wyszukiwace internetowej. Zazwyczaj są to płatne reklamy, a ich oferta rzadko kiedy jest dla nas najkorzystniejsza.

Gdy już znajdziemy interesującą nas firmę pożyczkową, zbadajmy podstawowe informacje na jej temat. Nie raz firmy takie nie podają swoich danych – powinno to w nas wzbudzić czujność. Oznacza to, że firma utrudnia nam jej zweryfikowanie i w razie problemów po zaciągnięciu pożyczki kontakt z takim podmiotem może okazać się niemożliwy.

Zastanówmy się jaka forma pożyczki online najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Jeśli spodziewamy się, że spłacimy zobowiązanie w krótkim terminie, aplikujmy o pożyczkę „chwilówke” – w ten sposób unikniemy opłat wstępnych. W niektórych przypadkach, będziemy mogli uzyskać taką pożyczkę bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli mamy większe wydatki, których nie będziemy w stanie tak łatwo spłacić, wnioskujmy o pożyczkę długoterminową ze stałą miesięczną ratą.

 

Potaktujmy poszukiwania idealnej pożyczki jak rozmowę kwalifikacyjną naszego potencjalnego pożyczkodawcy. Poszukajmy opinii na forach internetowych, czy bazach instytucji takich jak Komisja Nadzoru Finansowego. Pozytywne opinie mogą być przydatne, ale te negatywne mogą okazać się najbardziej cenne i pozwolą nam uniknąć kłopotów.

 

Kiedy już zawęzimy wybór do kilku firm, pozostaje nam obliczyć ile dana pożyczka online będzie nas kosztować u danego kredytodawcy. Często skupiamy się na koszcie miesięcznej raty zamiast na całkowitym koszcie pożyczki. Nie warto skupiać się na niższych zobowiązaniach miesięcznych, jeżeli końcowo będziemy musieli zapłacić dużo więcej. Zanim podejmiemy decyzję, skorzystajmy z dedykowanych do tego urządzeń jak kalkulatory kosztów. Warto poświęcić kilka minut więcej i mieć pewność, że nie przepłacamy.

Branie pożyczek przez internet jest łatwe i szybkie, niemniej jednak warto sprawdzić wszystkie dostępne oferty, aby w pełni cieszyć się dodatkową gotówką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *